
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 21 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 3.3 mH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 140 mA |
| Current Rating | 100 mA |
Stock: 59
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11059
Ext.Price$0.11059
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11059 | $0.11059 |
| 10 | $0.09974 | $0.99740 |
| 50 | $0.08995 | $4.49750 |
| 100 | $0.08101 | $8.10100 |
| 500 | $0.07296 | $36.48000 |
| 1000 | $0.06571 | $65.71000 |
| 3000 | $0.05919 | $177.57000 |
