
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 24 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 3.3 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 3.95 A |
| Current Rating | 3.4 A |
Stock: 433
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06970
Ext.Price$0.06970
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06970 | $0.06970 |
| 10 | $0.06197 | $0.61970 |
| 50 | $0.05510 | $2.75500 |
| 100 | $0.05048 | $5.04800 |
| 500 | $0.04625 | $23.12500 |
| 1000 | $0.04237 | $42.37000 |
| 3000 | $0.03881 | $116.43000 |
