
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 3 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 470 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 370 mA |
| Current Rating | 350 mA |
Stock: 294
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07843
Ext.Price$0.07843
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07843 | $0.07843 |
| 10 | $0.06996 | $0.69960 |
| 50 | $0.06240 | $3.12000 |
| 100 | $0.05734 | $5.73400 |
| 500 | $0.05269 | $26.34500 |
| 1000 | $0.04842 | $48.42000 |
| 3000 | $0.04449 | $133.47000 |
