
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 400 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 68 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 900 mA |
| Current Rating | 800 mA |
Stock: 1338
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07210
Ext.Price$0.07210
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07210 | $0.07210 |
| 10 | $0.06396 | $0.63960 |
| 50 | $0.05674 | $2.83700 |
| 100 | $0.05227 | $5.22700 |
| 500 | $0.04815 | $24.07500 |
| 1000 | $0.04436 | $44.36000 |
| 3000 | $0.04087 | $122.61000 |
