
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 35 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 3.3 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 3.15 A |
| Current Rating | 2.6 A |
Stock: 80
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00710
Ext.Price$0.00710
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00710 | $0.00710 |
| 10 | $0.00629 | $0.06290 |
| 50 | $0.00557 | $0.27850 |
| 100 | $0.00493 | $0.49300 |
| 500 | $0.00437 | $2.18500 |
| 1000 | $0.00419 | $4.19000 |
| 3000 | $0.00402 | $12.06000 |
| 5000 | $0.00372 | $18.60000 |
