
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 430 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 47 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 700 mA |
| Current Rating | 700 mA |
Stock: 927
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07334
Ext.Price$0.07334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07334 | $0.07334 |
| 10 | $0.06548 | $0.65480 |
| 50 | $0.05846 | $2.92300 |
| 100 | $0.05173 | $5.17300 |
| 500 | $0.04578 | $22.89000 |
| 1000 | $0.04167 | $41.67000 |
| 3000 | $0.03793 | $113.79000 |
| 5000 | $0.03567 | $178.35000 |
