
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 79 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 2.2 A |
| Current Rating | 1.8 A |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04013
Ext.Price$0.04013
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04013 | $0.04013 |
| 10 | $0.03969 | $0.39690 |
| 50 | $0.03926 | $1.96300 |
| 100 | $0.03888 | $3.88800 |
| 500 | $0.03851 | $19.25500 |
