
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 5.8 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 mH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 180 mA |
| Current Rating | 180 mA |
Stock: 232
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08438
Ext.Price$0.08438
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08438 | $0.08438 |
| 10 | $0.07503 | $0.75030 |
| 50 | $0.06672 | $3.33600 |
| 100 | $0.05879 | $5.87900 |
| 500 | $0.05180 | $25.90000 |
| 1000 | $0.04785 | $47.85000 |
| 3000 | $0.04420 | $132.60000 |
