
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 125 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 15 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.75 A |
| Current Rating | 1.45 A |
Stock: 612
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07296
Ext.Price$0.07296
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07296 | $0.07296 |
| 10 | $0.06488 | $0.64880 |
| 50 | $0.05770 | $2.88500 |
| 100 | $0.05085 | $5.08500 |
| 500 | $0.04481 | $22.40500 |
| 1000 | $0.04138 | $41.38000 |
| 3000 | $0.03822 | $114.66000 |
