
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 2.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 10 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 5.75 A |
| Current Rating | 5.2 A |
Stock: 584
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04099
Ext.Price$0.04099
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04099 | $0.04099 |
| 10 | $0.04051 | $0.40510 |
| 50 | $0.04003 | $2.00150 |
| 100 | $0.03966 | $3.96600 |
| 500 | $0.03929 | $19.64500 |
