
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 2.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 13 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.5 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 6 A |
| Current Rating | 4.58 A |
Stock: 1273
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07507
Ext.Price$0.07507
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07507 | $0.07507 |
| 10 | $0.06722 | $0.67220 |
| 50 | $0.06019 | $3.00950 |
| 100 | $0.05349 | $5.34900 |
| 500 | $0.04753 | $23.76500 |
| 1000 | $0.04218 | $42.18000 |
| 3000 | $0.03744 | $112.32000 |
