
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 140 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 22 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.45 A |
| Current Rating | 1.4 A |
Stock: 117
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07238
Ext.Price$0.07238
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07238 | $0.07238 |
| 10 | $0.06386 | $0.63860 |
| 50 | $0.05635 | $2.81750 |
| 100 | $0.04910 | $4.91000 |
| 500 | $0.04278 | $21.39000 |
| 1000 | $0.04080 | $40.80000 |
| 3000 | $0.03891 | $116.73000 |
