
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 315 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 47 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.15 A |
| Current Rating | 1.06 A |
Stock: 56825
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08227
Ext.Price$0.08227
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08227 | $0.08227 |
| 10 | $0.07382 | $0.73820 |
| 50 | $0.06624 | $3.31200 |
| 100 | $0.05912 | $5.91200 |
| 500 | $0.05277 | $26.38500 |
| 1000 | $0.04754 | $47.54000 |
| 3000 | $0.04283 | $128.49000 |
