
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 2.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 30 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 4.7 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 3 A |
| Current Rating | 3 A |
Stock: 11736
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07901
Ext.Price$0.07901
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07901 | $0.07901 |
| 10 | $0.07054 | $0.70540 |
| 50 | $0.06298 | $3.14900 |
| 100 | $0.05582 | $5.58200 |
| 500 | $0.04947 | $24.73500 |
| 1000 | $0.04773 | $47.73000 |
| 3000 | $0.04606 | $138.18000 |
