
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 360 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 68 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 800 mA |
| Current Rating | 800 mA |
Stock: 5985
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08074
Ext.Price$0.08074
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08074 | $0.08074 |
| 10 | $0.07228 | $0.72280 |
| 50 | $0.06470 | $3.23500 |
| 100 | $0.05757 | $5.75700 |
| 500 | $0.05122 | $25.61000 |
| 1000 | $0.04763 | $47.63000 |
| 3000 | $0.04430 | $132.90000 |
