
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 48 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 3.2 A |
| Current Rating | 2.45 A |
Stock: 19102
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07661
Ext.Price$0.07661
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07661 | $0.07661 |
| 10 | $0.06839 | $0.68390 |
| 50 | $0.06106 | $3.05300 |
| 100 | $0.05720 | $5.72000 |
| 500 | $0.05359 | $26.79500 |
| 1000 | $0.05021 | $50.21000 |
| 3000 | $0.04704 | $141.12000 |
