
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 11 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 9.85 A |
| Current Rating | 5.14 A |
Stock: 287
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07267
Ext.Price$0.07267
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07267 | $0.07267 |
| 10 | $0.06480 | $0.64800 |
| 50 | $0.05779 | $2.88950 |
| 100 | $0.05261 | $5.26100 |
| 500 | $0.04789 | $23.94500 |
| 1000 | $0.04360 | $43.60000 |
| 3000 | $0.03969 | $119.07000 |
