
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 834 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 220 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 700 mA |
| Current Rating | 590 mA |
Stock: 3399
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07901
Ext.Price$0.07901
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07901 | $0.07901 |
| 10 | $0.07032 | $0.70320 |
| 50 | $0.06259 | $3.12950 |
| 100 | $0.05852 | $5.85200 |
| 500 | $0.05471 | $27.35500 |
| 1000 | $0.05115 | $51.15000 |
| 3000 | $0.04782 | $143.46000 |
