
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 10 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 2.2 mH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 205 mA |
| Current Rating | 169 mA |
Stock: 1604
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10195
Ext.Price$0.10195
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10195 | $0.10195 |
| 10 | $0.09132 | $0.91320 |
| 50 | $0.08179 | $4.08950 |
| 100 | $0.07528 | $7.52800 |
| 500 | $0.06929 | $34.64500 |
| 1000 | $0.06378 | $63.78000 |
| 3000 | $0.05870 | $176.10000 |
