
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 137 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 33 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.65 A |
| Current Rating | 1.45 A |
Stock: 4851
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06624
Ext.Price$0.06624
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06624 | $0.06624 |
| 10 | $0.05925 | $0.59250 |
| 50 | $0.05299 | $2.64950 |
| 100 | $0.04958 | $4.95800 |
| 500 | $0.04639 | $23.19500 |
| 1000 | $0.04341 | $43.41000 |
| 3000 | $0.04062 | $121.86000 |
| 5000 | $0.03801 | $190.05000 |
| 10000 | $0.03557 | $355.70000 |
