
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 21 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 3.3 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 5.9 A |
| Current Rating | 3.7 A |
Stock: 5757
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08198
Ext.Price$0.08198
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08198 | $0.08198 |
| 10 | $0.07380 | $0.73800 |
| 50 | $0.06643 | $3.32150 |
| 100 | $0.06029 | $6.02900 |
| 500 | $0.05472 | $27.36000 |
| 1000 | $0.04967 | $49.67000 |
| 3000 | $0.04508 | $135.24000 |
