
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 200 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 47 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.4 A |
| Current Rating | 1.2 A |
Stock: 3059
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07046
Ext.Price$0.07046
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07046 | $0.07046 |
| 10 | $0.06226 | $0.62260 |
| 50 | $0.05501 | $2.75050 |
| 100 | $0.05107 | $5.10700 |
| 500 | $0.04741 | $23.70500 |
| 1000 | $0.04402 | $44.02000 |
| 3000 | $0.04087 | $122.61000 |
