
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 1.8 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 470 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 500 mA |
| Current Rating | 420 mA |
Stock: 399
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08640
Ext.Price$0.08640
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08640 | $0.08640 |
| 10 | $0.07792 | $0.77920 |
| 50 | $0.07027 | $3.51350 |
| 100 | $0.06363 | $6.36300 |
| 500 | $0.05762 | $28.81000 |
| 1000 | $0.05217 | $52.17000 |
| 3000 | $0.04724 | $141.72000 |
