
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 19.7 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 4.7 mH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 150 mA |
| Current Rating | 120 mA |
Stock: 541
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10282
Ext.Price$0.10282
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10282 | $0.10282 |
| 10 | $0.09079 | $0.90790 |
| 50 | $0.08016 | $4.00800 |
| 100 | $0.07282 | $7.28200 |
| 500 | $0.06615 | $33.07500 |
| 1000 | $0.06009 | $60.09000 |
| 3000 | $0.05459 | $163.77000 |
