
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 2.5 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 680 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 420 mA |
| Current Rating | 330 mA |
Stock: 4292
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07805
Ext.Price$0.07805
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07805 | $0.07805 |
| 10 | $0.06946 | $0.69460 |
| 50 | $0.06182 | $3.09100 |
| 100 | $0.05780 | $5.78000 |
| 500 | $0.05404 | $27.02000 |
| 1000 | $0.05053 | $50.53000 |
| 3000 | $0.04724 | $141.72000 |
