
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 2.8 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 mH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 400 mA |
| Current Rating | 350 mA |
Stock: 970
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14659
Ext.Price$0.14659
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14659 | $0.14659 |
| 10 | $0.12914 | $1.29140 |
| 50 | $0.11376 | $5.68800 |
| 100 | $0.10503 | $10.50300 |
| 500 | $0.09697 | $48.48500 |
| 1000 | $0.08953 | $89.53000 |
| 3000 | $0.08336 | $250.08000 |
| 5000 | $0.07762 | $388.10000 |
