
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 41 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 12 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 3.5 A |
| Current Rating | 2.8 A |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12461
Ext.Price$0.12461
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12461 | $0.12461 |
| 10 | $0.11084 | $1.10840 |
| 50 | $0.09859 | $4.92950 |
| 100 | $0.09061 | $9.06100 |
| 500 | $0.08327 | $41.63500 |
| 1000 | $0.07653 | $76.53000 |
| 3000 | $0.07068 | $212.04000 |
| 5000 | $0.06527 | $326.35000 |
