
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 334 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 120 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.05 A |
| Current Rating | 950 mA |
Stock: 569
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12586
Ext.Price$0.12586
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12586 | $0.12586 |
| 10 | $0.11193 | $1.11930 |
| 50 | $0.09955 | $4.97750 |
| 100 | $0.09146 | $9.14600 |
| 500 | $0.08403 | $42.01500 |
| 1000 | $0.07721 | $77.21000 |
| 3000 | $0.07136 | $214.08000 |
| 5000 | $0.06595 | $329.75000 |
