
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 410 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 150 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.1 A |
| Current Rating | 850 mA |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12278
Ext.Price$0.12278
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12278 | $0.12278 |
| 10 | $0.10916 | $1.09160 |
| 50 | $0.09706 | $4.85300 |
| 100 | $0.08921 | $8.92100 |
| 500 | $0.08200 | $41.00000 |
| 1000 | $0.07537 | $75.37000 |
| 3000 | $0.06961 | $208.83000 |
| 5000 | $0.06429 | $321.45000 |
