
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 5 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.5 mH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 320 mA |
| Current Rating | 260 mA |
Stock: 136
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08256
Ext.Price$0.08256
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08256 | $0.08256 |
| 10 | $0.08159 | $0.81590 |
| 50 | $0.08064 | $4.03200 |
| 100 | $0.07980 | $7.98000 |
| 500 | $0.07896 | $39.48000 |
