
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 4.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 8 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 9.85 A |
| Current Rating | 6.3 A |
Stock: 59
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06778
Ext.Price$0.06778
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06778 | $0.06778 |
| 10 | $0.06696 | $0.66960 |
| 50 | $0.06614 | $3.30700 |
| 100 | $0.06542 | $6.54200 |
| 500 | $0.06470 | $32.35000 |
