
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 599 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 220 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 850 mA |
| Current Rating | 800 mA |
Stock: 674
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12470
Ext.Price$0.12470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12470 | $0.12470 |
| 10 | $0.11072 | $1.10720 |
| 50 | $0.09830 | $4.91500 |
| 100 | $0.09024 | $9.02400 |
| 500 | $0.08284 | $41.42000 |
| 1000 | $0.07605 | $76.05000 |
| 3000 | $0.07019 | $210.57000 |
| 5000 | $0.06478 | $323.90000 |
