
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 97 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 33 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 2.05 A |
| Current Rating | 1.8 A |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17338
Ext.Price$0.17338
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17338 | $0.17338 |
| 10 | $0.15417 | $1.54170 |
| 50 | $0.13709 | $6.85450 |
| 100 | $0.12599 | $12.59900 |
| 500 | $0.11579 | $57.89500 |
| 1000 | $0.10641 | $106.41000 |
| 3000 | $0.09832 | $294.96000 |
| 5000 | $0.09085 | $454.25000 |
