
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 1.26 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 470 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 600 mA |
| Current Rating | 500 mA |
Stock: 726
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12835
Ext.Price$0.12835
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12835 | $0.12835 |
| 10 | $0.11412 | $1.14120 |
| 50 | $0.10147 | $5.07350 |
| 100 | $0.09325 | $9.32500 |
| 500 | $0.08570 | $42.85000 |
| 1000 | $0.07876 | $78.76000 |
| 3000 | $0.07277 | $218.31000 |
| 5000 | $0.06723 | $336.15000 |
