
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 4.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 19 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 4.7 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 5.9 A |
| Current Rating | 4.1 A |
Stock: 1091
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14102
Ext.Price$0.14102
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14102 | $0.14102 |
| 10 | $0.12703 | $1.27030 |
| 50 | $0.11443 | $5.72150 |
| 100 | $0.10358 | $10.35800 |
| 500 | $0.09376 | $46.88000 |
| 1000 | $0.08488 | $84.88000 |
| 3000 | $0.07899 | $236.97000 |
| 5000 | $0.07350 | $367.50000 |
