
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 196 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 68 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 1.45 A |
| Current Rating | 1.25 A |
Stock: 1394
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12739
Ext.Price$0.12739
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12739 | $0.12739 |
| 10 | $0.11315 | $1.13150 |
| 50 | $0.10051 | $5.02550 |
| 100 | $0.09228 | $9.22800 |
| 500 | $0.08473 | $42.36500 |
| 1000 | $0.07779 | $77.79000 |
| 3000 | $0.07179 | $215.37000 |
| 5000 | $0.06625 | $331.25000 |
