
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 450 mA |
| DC Resistance (DCR) | 2.04 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 680 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 500 mA |
Stock: 742
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04466
Ext.Price$0.04466
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04466 | $0.04466 |
| 10 | $0.02233 | $0.22330 |
| 50 | $0.01718 | $0.85900 |
| 100 | $0.01517 | $1.51700 |
| 500 | $0.01339 | $6.69500 |
| 1000 | $0.01232 | $12.32000 |
| 3000 | $0.01133 | $33.99000 |
| 5000 | $0.01042 | $52.10000 |
| 10000 | $0.00959 | $95.90000 |
| 30000 | $0.00882 | $264.60000 |
| 50000 | $0.00812 | $406.00000 |
