
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 24 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Magnetic |
| Saturation Current | 4.55 A |
| Current Rating | 3.6 A |
Stock: 2259
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13238
Ext.Price$0.13238
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13238 | $0.13238 |
| 10 | $0.11840 | $1.18400 |
| 50 | $0.10589 | $5.29450 |
| 100 | $0.09787 | $9.78700 |
| 500 | $0.09046 | $45.23000 |
| 1000 | $0.08361 | $83.61000 |
| 3000 | $0.07776 | $233.28000 |
| 5000 | $0.07232 | $361.60000 |
