YP0402-151M
Manufacturer:
YJYCOIN
Mfr.Part #:
YP0402-151M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 150 µH 20 % 240 mA 2.53 Ω
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)2.3 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
Current Rating240 mA
DC Resistance (DCR)2.53 Ω
ShieldingUnshielded
Inductance150 µH