
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 230 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 1.1 A |
Stock: 3362
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06816
Ext.Price$0.06816
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06816 | $0.06816 |
| 10 | $0.03408 | $0.34080 |
| 50 | $0.03048 | $1.52400 |
| 100 | $0.02726 | $2.72600 |
| 500 | $0.02390 | $11.95000 |
| 1000 | $0.02095 | $20.95000 |
| 3000 | $0.01996 | $59.88000 |
| 5000 | $0.01901 | $95.05000 |
| 10000 | $0.01784 | $178.40000 |
