YPRH0703-1R0M
Manufacturer:
YJYCOIN
Mfr.Part #:
YPRH0703-1R0M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 1 µH 20 % 5.2 A 18 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)18 mΩ
ShieldingShielded
Inductance1 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating5.2 A