YPRH0703-3R3M
Mfr.Part #:
YPRH0703-3R3M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 3.3 µH 20 % 2.5 A 35 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)35 mΩ
ShieldingShielded
Inductance3.3 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating2.5 A