
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 6 Ω |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1 mH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 180 mA |
Stock: 501
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23194
Ext.Price$0.23194
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23194 | $0.23194 |
| 10 | $0.20558 | $2.05580 |
| 50 | $0.18221 | $9.11050 |
| 100 | $0.16512 | $16.51200 |
| 500 | $0.14964 | $74.82000 |
| 1000 | $0.13561 | $135.61000 |
| 3000 | $0.12628 | $378.84000 |
| 5000 | $0.11760 | $588.00000 |
