
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 380 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 68 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 690 mA |
Stock: 1801
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22646
Ext.Price$0.22646
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22646 | $0.22646 |
| 10 | $0.20227 | $2.02270 |
| 50 | $0.18067 | $9.03350 |
| 100 | $0.16516 | $16.51600 |
| 500 | $0.15099 | $75.49500 |
| 1000 | $0.13803 | $138.03000 |
| 3000 | $0.12957 | $388.71000 |
| 5000 | $0.12162 | $608.10000 |
