YPRH1204-101M
Manufacturer:
YJYCOIN
Mfr.Part #:
YPRH1204-101M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 100 µH 20 % 1.2 A 308 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)308 mΩ
ShieldingShielded
Inductance100 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating1.2 A