YPRH1205-1R0M
Mfr.Part #:
YPRH1205-1R0M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 1 µH 20 % 8 A 12 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)6 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)12 mΩ
ShieldingShielded
Inductance1 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating8 A