YPRH1207-150M
Mfr.Part #:
YPRH1207-150M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 15 µH 20 % 4.5 A 30 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)8 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)30 mΩ
ShieldingShielded
Inductance15 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating4.5 A