YPRH1209-1R0M
Mfr.Part #:
YPRH1209-1R0M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 1 µH 20 % 19.9 A 6 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)10 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)6 mΩ
ShieldingShielded
Inductance1 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating19.9 A