YPRH3D28-100M
Mfr.Part #:
YPRH3D28-100M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 10 µH 20 % 500 mA 92 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3.1 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)92 mΩ
ShieldingShielded
Inductance10 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating500 mA