YPRH3D28-3R3M
Mfr.Part #:
YPRH3D28-3R3M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 3.3 µH 20 % 900 mA 36 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3.1 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)36 mΩ
ShieldingShielded
Inductance3.3 µH
Core MaterialFerrite
Current Rating900 mA